Serdecznie witam Cię na moim blogu

Już na wstępie pragnę wytłumaczyć, że choć tytuł mojego bloga to „Przestępstwa gospodarcze”, to będzie on dotyczył nie tylko tej kategorii przestępstw, ale wszystkich rodzajów przestępstw, które są szeroko powiązane z obrotem gospodarczym oraz z finansami, a zatem również przestępstw skarbowych, podatkowych, związanych z wiarygodnością dokumentów oraz tych dotyczących mienia. Wspólnym mianownikiem będzie zaś problematyka szeroko pojętej odpowiedzialności karnej za zachowania, z którymi spotykamy się w ramach prowadzenia działalności gospodarczej i to zarówno ze strony osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa, jak i pokrzywdzonego.

Skąd pomysł na taką tematykę?

W trakcie mojej praktyki zawodowej zauważyłam, że wiedza z zakresu przestępstw gospodarczych jest dość ogólnikowa i zazwyczaj nie przystaje do współczesnego modelu prowadzenia biznesu. Niestety często czynności stanowiące ryzyko gospodarcze traktowane są jako przestępstwa. W dobie, gdy jedna decyzja organu skarbowego czy opinia biegłego potrafi unicestwić istnienie podmiotu gospodarczego, a jego właścicieli/zarząd postawić w stan oskarżenia konieczne jest przedstawienie rzetelnej wiedzy bez zbędnej prawniczej nowomowy.
Chcę pokazać, że nie ma potrzeby na godzenie na karę zaproponowaną przez organy ścigania w ramach dobrowolnego poddania się karze, bo dzięki temu proces karny zakończy się szybko i bez zbędnych problemów. Zawsze i wszędzie masz prawo korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej i zawsze warto jest walczyć o swoje racje, a wiedza i doświadczenie wyspecjalizowanego adwokata pozwoli na uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu.

Skąd wiem, że potrafię?

W trakcie aplikacji adwokackiej miałam przyjemność i zaszczyt pracować u boku wybitnych adwokatów-karnistów. Dzięki temu zajmowałam się licznymi wieloaspektowymi przestępstwami gospodarczymi, m. in. sprawami o wykup menedżerski, nadużycie zaufania, pranie brudnych pieniędzy, oszustwa, przestępczością zorganizowaną i występowałam w procesach karnych jako obrońca oskarżonego bądź pełnomocnik pokrzywdzonego (oskarżyciela posiłkowego), co nauczyło mnie nieschematycznego podejścia do strategii procesowej.

Zapraszam do lektury!

Dodaj komentarz